Kontakta oss

Svenska Balettskolan ligger vid Selma Lagerlöfs Torg på Hisingen i Göteborg
Besöks och leveransadress danslokaler:

Selma Lagerlöfs Torg 19
422 53 Hisings Backa

Besöksadress teorilokaler:

Lisa Sass Gata 8
422 53 Hisings Backa

Postadress:

Svenska Balettskolan, Göteborgs Stad
Box 4053
422 04 Hisings Backa

Telefon: 031 366 81 68
Telefontider: mån-fre 08.00-16.30

E-post:  svenska.balettskolan@grundskola.goteborg.se

Rektor
Johan Holmberg
Telefon: +46 (0)31-366 86 14
E-post: johan.holmberg@grundskola.goteborg.se

Expedition
Daniela Wermäng
Telefon: +46 (0)31 366 81 68
Mobil: +46 (0)72 210 03 31
E-post: daniela.wermang@grundskola.goteborg.se

Förstelärare och arbetslagledare teori
Ann-Louise Jaldehag
Telefon: +46 (0)736 15 07 10
E-post: ann-louise.jaldehag@grundskola.goteborg.se

 

För elevinformation och fler kontaktuppgifter besök
goteborg.se/svenskabalettskolan

 

Konstnärlig chef
Sebastian Michanek
Telefon: +46 (0)702 03 85 58
E-post: sebastian.michanek@grundskola.goteborg.se

Producenter
Karin Larsson
Telefon: +46 (0)31 367 33 82
Mobil: +46 (0)72 210 03 31
E-post: karin.larsson@grundskola.goteborg.se

Louise Sjöstedt
Telefon: +46 (0)70 386 53 05
E-post: louise.sjostedt@grundskola.goteborg.se

Huvudlärare och arbetslagledare modern nutida dans
Nina Höglund
Telefon: +46 (0)72-856 79 54
E-post: nina.hoglund@grundskola.goteborg.se

Huvudlärare och arbetslagledare balett och kompletterande träning
Ola Beccau
Telefon: +46 (0)31 366 81 68
E-post: ola.beccau@grundskola.goteborg.se

Pin It on Pinterest

Share This